שטייגן פורטל עולם התורה
מבזקים


 שעון מעורר

פורטל המרצים
המרצים החרדים המומלצים
לזכר מורשת והנצחת
מרן רבי עובדיה יוסף זצוק"ל


פרסום יהודי

עכשיו באתר שטייגן
246 אורחים
ל"ג בעומר

במירון השנה לא מחלקים גניזה!

רבבות עלוני קודש, דפי תפלות וכדו' מחוללים מידי שנה בציון הרשב"י במירון!
חלקם הגדול מתגולל בבזיון מחפיר יחד עם הפסולת... נרמס תחת רגלי הציבור... ומגיע לאשפתות!!!, החובה מוטלת על כל הגופים, המוסדות והיחידים להמנע מלחלקם!!! שלא תהיה מצוה הבאה בעבירה!!!
1/05/2018

שמירת דברי קדושה הטעונים גניזה

הננו להסב את תשומת ליבו של כל אחד ואחד מבאי ההילולא של התנא קדישא רשב"י זיע"א במירון להיזהר בכבודם של ספרי וכתבי הקודש, ולדאוג לגניזתם בגמר השימוש בהם:
א. בעת היציאה מהאוטובוסים, לא להשאיר בהם דברי קדושה הטעונים גניזה. בעת ניקיון האוטובוס בגמר כל נסיעה, דברי הקדושה יגיעו לאשפה יחד עם שאר הפסולת.
ב. אין להשאיר ספרים וכתבי קודש, ושאר דברים הטעונים גניזה, במקומות שעלולים להגיע לאשפה ולמרמס רגלי הציבור. כגון: אוהלי הכנסת אורחים, על גבי מכוניות, עצים וספסלים. מחמת רוב הדוחק אין מי שידאג לאוספם בכבוד הראוי להם. לכן כל המשאירם במקומות אלו כאילו זורקם במו ידיו לאשפה ח"ו.
עוד הננו להזכיר למפרסמים ולפרסומאים את קריאתם של גדולי ישראל זצוק"ל ושליט"א, אשר אסרו בכל תוקף להשתמש בציטוט פסוקים, דברי תורה ותפילה, גם קטעים בלבד למטרות צדקה וחסד או לקידום מכירות, אף ספרי קודש. נכלל בזה תפילת השל"ה עליה כתבו גדולי ישראל כי אין שום היתר לפרסמה למטרת פרסום וקידום מכירות. ואין מקום לתפילות ובקשות אלו אלא אך ורק בסידור התפילה, וזאת לאחר שבעבר פרסום של תפילות ופרקי תהילים הביא לביזיון נורא של שמות הקודש ודברי קדושה שהתגוללו בראש כל חוצות.
ועל המדפיסים והמפיצים לדעת את גודל האחריות המוטלת עליהם. ולשומעים ינעם.

בכבוד רב
ועד ההלכה לענייני גניזה 02-6247814

 


להגדלה לחץ כאן
גרפיקה: אבי אשר
0548-440446

פעילות נמרצת למניעת ביזוי כתבי קודש בל"ג בעומר במירון

התנא הקדוש רבי שמעון בר יוחאי זיע"א מבקש ממך: אל תבזה קדשי ישראל ביום ההילולא שלי!

מדי שנה מחולקים בהילולא באתרא קדישא במירון רבבות עלונים, חוברות ודפי פרסום ובהם דברי קודש.

חלקם מופצים על ידי גופים שונים מתוך מטרה טובה של זיכוי הרבים, על ידי חלוקה חינמית של תפילות וחומרים תורניים. וחלקם מחולקים על ידי מפרסמים שונים, שקלטו את הפוטנציאל הגדול הגלום במקום, בריכוז הענק של ציבור גדול במקום אחד, ומחלקים דפי פרסומות מכל הסוגים. וכדי לתת צביון של קדושה מוסיפים לפרסומים פיוטים, תפילות ודברי תורה. חלקם לא נמנעים מלכתוב גם את שמות הקודש ככתבם!

 

מחריד כל לב לראות לאחר ההילולא, את הכמויות העצומות של כתבי הקודש המתגוללים בבזיון נורא בכל פינה, יחד עם רבבות העלונים שלא הספיקו לחלקם לציבור, והם ננטשים במקום ללא אחריות. כך גם המצב בחניוני האוטובוסים, באשר כל אוטובוס שמגיע למירון עובר ניקוי, ופועלי הניקיון מטאטאים ישר לאשפה את כל תכולת הפסולת מהאוטובוס, הכוללת לדאבון כל לב דברי קודש לרוב, שחולקו בתחנות היציאה ללימוד ותפילה בדרך!

אמנם גם אם הרצון הוא לזיכוי הרבים, הרי שבסופו של דבר המפיצים, יחד עם הציבור הנוטל את החומר, עוברים על מצוה הבאה בעברה. מה חבל כי יום גדול כל כך, שתחילתו וסופו בתפילות ובהתעלות רוחנית, יהיה כרוך בעוון כה נורא של ביזוי שמות הקודש ודברי קודש.

 

"ועד ההלכה לעניני גניזה" נטל על עצמו מזה שנים רבות, להסיר את החרפה הנוראה. מתנדבים מסורים אוספים במסירות נפש ממש, תחת שמש קופחת או על חשבון שנת הלילה, את מה שניתן להציל. במאמץ וביגע הם מכתתים את רגליהם בחניוני האוטובוסים, אהלי הכנסת אורחים, בדרכים המובילות לציון, ובציון עצמו. המתנדבים מציינים כי פעילותם נעשית תוך מחסור בכח אדם, ולחץ שמא יקדימו אותם עובדי הניקיון, והגניזה תילקח לאשפה רח"ל. אך המציאות היא שעובדי הניקיון עושים מלאכתם נאמנה. וכך בעת ההילולא ובסיומה, כמויות גדולות מגיעות לאשפה ולביזיון.

"ועד ההלכה לענייני גניזה" מציין בסיפוק כי בשנה שעברה חל שיפור משמעותי בנושא!  לאור קריאתם של גדולי ישראל, שלא לקחת חומרים המחולקים בתחנות היציאה ובמירון עצמו, המראות הכואבים ירדו בצורה ניכרת. "ועד ההלכה" מדגיש כי אין ספק שאם נגיע למצב שהציבור לא ישתף פעולה עם המחלקים, נצליח לעצור תופעה זו הכואבת לכולם!

"ועד ההלכה לענייני גניזה" פונה לפרסומאים ולמפרסמים השונים לחדול מנוהג פסול זה הגורם לביזיון נורא של שמות קודש ודברי תורה. כל גדולי ישראל יצאו בהוראה מפורשת, כי אין לחלק דפי תפילות ודברי תורה באתר מירון. מה גם שציבור גדול מאד אינו נחשף לפרסומים השונים, עקב הדוחק הגדול במקום, ולחץ הזמן להספיק לחזור הביתה בשעה סבירה. כך שבעצם יש כאן הונאה לציבור המפרסמים. ומנגד הפירסום היעיל הוא באזור מגוריו של הציבור, טרם נסיעתו להילולא.

 

 

ועד ההלכה לענייני גניזה | 02-6247814

עוד במדור ל"ג בעומר
במירון השנה לא מחלקים גניזה!, 1/05/2018
חדש בשטייגן! המחשת איסור "בל תקיף" בפלאש, 26/04/2013
חדש! חוברת לאתרא קדישא מירון ל"ג בעומר תשע"ג להורדה!, 26/04/2013
תספרו חמישים יום, 16/04/2013
עלונים תורניים לל"ג בעומר, 9/05/2012
חדש ובלעדי לשטייגן! חוברת לל"ג בעומר תשע"ב להורדה!, 9/05/2012
חדש! חוברת לאתרא קדישא מירון ל"ג בעומר תשע"א להורדה!, 22/05/2011
לציבור המתפללים במירון, 19/05/2011
הלכות גילוח פאות הראש והזקן, 18/05/2011
חלוקת לימוד הזוהר ל-45 חודשים, 31/01/2011
Next Page 

© כל הזכויות שמורות לבעלי התכנים ולאתר שטייגן
עצם הגלישה והשימוש באתר הינו הודאה על הסכמה לתנאי השימוש.התכנים באתר נשלחים ע"י גולשים. אנו עושים את מירב המאמצים לבדוק זכויות יוצרים לתוכן. אם בכל זאת ישנו תוכן השייך לך או שאתה בעל הזכויות או כל תוכן פוגע אנא פנה אלינו דרך "צור קשר"
או בפקס 08-63608080  ונסירו מיידית. תודה על שיתוף הפעולה.
שותפים לאחזקת האתר:  
בסיוע עמותת חינוך וסיוע באהבה מ.ע. 580418440
אחסון אתרים יהודי מתקדם ציוד משרדי לעסקים אנטי וירוס

בניית אתרים בניית אתרים